Zadbaj o kręgosłup

Kręgosłup stanowi 40-45% długości ciała dorosłego człowieka. Pełni rolę narządu podporowego, narządu ruchu a jego podstawowym zadaniem jest ochrona rdzenia kręgowego. Jak dbać o swój kręgosłup, żeby służył nam dobrze i bezboleśnie?

Dolegliwości bólowe kręgosłupa mają rozmaite przyczyny. Są wśród nich urazy mechaniczne, ale na nie mamy ograniczony wpływ, możemy wyłącznie stosować ochronę uprawiając ryzykowne sporty. W miarę możliwości unikajmy dźwigania ciężkich rzeczy i wykonywania gwałtownych ruchów. Kolejną przyczyną może być przeciążenie, wynikające między innymi z wykonywania ciężkiej pracy fizycznej, intensywnego uprawiania sportów albo z siedzącego trybu życia, jednostajnej pozycji przez większą część dnia i znikomej aktywności fizycznej. Kolejnym zespołem bólowym kręgosłupa jest zespół posturalny, dotyczący głównie ludzi młodych i wynikający z błędnego nawyku postawy. Z kolei starsi, powyżej 50 roku życia, mogą cierpieć na zwyrodnieniowe bóle kręgosłupa.

Dlatego o kręgosłup należy zadbać jak najwcześniej. Jako rodzice mamy możliwość zapobiec wielu przyszłym schorzeniom naszych pociech, wpajając im nawyki właściwej postawy i zapewniając warunki do zniwelowania napięcia mięśniowego podczas wypoczynku. Jak? Poprzez wyposażenie łóżeczka dziecinnego w odpowiedni materac. Optymalne podparcie dla kręgosłupa zapewnia wkład piankowy w materacu Hevea Bio Bamboo Baby dostępnym także w rozmiarach dedykowanym dzieciom starszym i nastolatkom.

Odpowiedni materac to wsparcie dla dorosłych kręgosłupów. Wygodny i dopasowany do indywidualnych potrzeb materac sprawi, że dolegliwości bólowe zmniejszą się, bowiem podczas snu kręgosłup będzie się regenerował. Materac powinien być tak wygodny, że pozwala przespać całą noc bez konieczności zmiany pozycji.