Materac dla juniora. Na co warto zwrócić uwagę

Wybierając materac dla dziecka starszego musimy mieć na uwadze czynniki wpływające na zdrowy sen i wsparcie w regeneracji organizmu. Dzieci w wieku 7+ są nad wyraz aktywne, niejednokrotnie zaczynają uprawiać sport i potrzebują solidnej podstawy do odbudowy sił po całym dniu. Szczególnie, że dzieciństwo to cały czas okres wzmożonego wzrostu i kształtowania się układu kostnego.

Odpowiednia długość snu poprawia zachowanie, zwiększa pamięć i koncentrację oraz opanowanie emocji. Z kolei niedobór snu prowadzić może do rozwoju chorób, jak cukrzyca czy otyłość. Z przeprowadzonych badań wynika, że mały człowiek w wieku 6-12 lat potrzebuje od 9 do 12 godzin snu dziennie, trochę starszy, 13-18 lat powinien spać 8-10 godzin dziennie. To oznacza dużo czasu spędzonego w łóżku i musi być ono wygodne, a za wygodę w łóżku odpowiada przede wszystkim materac.

Jaki zatem materac wybrać dla dziecka w wieku powyżej 7 lat?

Musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar – powinien mieć 180-200 cm długości, taka długość sprawi, że materac posłuży dziecku dłużej i unikniemy ponownych wydatków zaskoczeni dynamiką wzrostu pociechy. Taki materac powinien być średnio twardy bądź średnio miękki, dający kręgosłupowi odpowiednie podparcie i delikatnie dopasowujący się do kształtu ciała.

Sporą część dnia młody człowiek spędza w pozycji siedzącej, w szkole czy przy biurku. Siedzenie w jednej pozycji, często przygarbionej, szkodzi kręgosłupowi. Nasze materac sprężynowy Hevea Junior Box jest materacem nie tylko wygodnym, ale i rehabilitacyjnym, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości sprężyn kieszeniowych, które zapewniają punktową elastyczność całego materaca. Dodatkowo płyta z lateksu gwarantuje stabilny mikroklimat materaca, zapobiega pojawieniu się roztoczy. Wygodnie zdejmowany, łatwy do utrzymania w czystości pokrowiec, absorbuje wilgoć i podnosi komfort użytkowania.